X
تبلیغات
http://herfefirooze.blogfa.com - روشهاي نو اتصال فلزات

 

مقاله مورد نظر را انتخاب کنید

ردیف عنوان مقاله خلاصه مقاله
1 سرمقاله: صنایع کوچک و هزار توی اعتبارات بانکی
2 جهت گیری های صنعت آهنگری در اروپا توجه به توسعه جارت قطعات آهنگری ، در واقع مستلزم توجه به توسعه بازار آن می باشد. مشتری های اصلی صنعت آهنگری ، تولیدکنندگان خودروهای سبک و سنگین هستند، به طوری که تقریبا 60% تولید قطعات آهنگری بوسیله این شاخه از صنعت مورد استفاده قرار می گیرد . این موضوع نه تنها در اروپا بلکه در کل جهان صادق است، اما شرایط خاصی بر اروپا حاکم است که هنگام مطالعه و بررسی توسعه صنعت خودرو و صنعت آهنگری، باید تاثیر این شرایط بر توسعه آهنگری و مشتری اصلی آن، صنعت خودرو در نظر گرفته شوند. معمولا در مراسم گشایش کنفرانس بین المللی آهنگری، میزان تولید همه کشورها ارائه می شود، اما احساس می شود ارائه دورنمای صنعت آهنگری مهمتر باشد، بنابراین در این مقاله فقط مهمترین اطلاعات تولیدی سال 2001 کشورهای اروپایی عضو یوروفورج ارائه شده و در مقابل بخش اعظم مقاله بر روی توسعه واقعی در تجارت قطعات خودرو می باشد متمرکز می شود. در ابتدا یک نگاه اجمالی جهت گیری و توسعه در جارت قطعات آهنگری در اروپا و اقتصاد وابسته به آن مورد بررسی قرار می گیرند.
3 ایزو 9001 سال 2000 چیست- بخش اول بسیاری از شما تا به حال از خود پرسیده اید که ایزو 9001 سال 2000 چیست؟ در این مقاله سعی بر آن شده است تا در قالب پرسش و پاسخ به سوالاتی که در مورد ایزو 9000 در ذهن متبادر می شود، پاسخی مناسب ارائه شود.
4 اسکن لیزری سه بعدی را بشناسیم آیا می دانید، در کشورهای پیشرفته مدل CAD قطعات در زمان بسیار کوتاهی تهیه می شود؟ آیا می دانید، کنترل ابعادی قطعات یا پنل های بدنه خودرو و نظایر آن می تواند خیلی سریع انجام شود ؟ آیا می دانید، قالبسازان اروپایی و یا تایوانی در زمان اندکی قالب می سازند؟ از خود سوال نمی کنید چگونه و چطور ممکن است؟ و آیا تا بحال به عوامل موثر بر این سرعت و دقت توجه کرده اید؟ امروزه تصور تجهیزات اندازه گیری دقیق بدون لیزر امری غیر ممکن است. این همان نکته ای است که تولیدکنندگان و قالبسازان پیشرو درک کرده اند. فکر می کنید دیجیتایز کردن یک پنل بدنه خودرو چقدر طول می کشد ؟ و اگر بگوییم با کمک فن آوری لیزر می توانید سرعت دیجیتایز کردنCMMهای معمولی را تنها با یک پراب ساده لیزری به 1000 برابر برسانید، حتما بهت زده خواهید شد. با این سرعت درست مثل این است که از قطعه فیلم برداری می کنید.
5 ساخت و تولید در اینترنت امروزه ضرورت استفاده از اینترنت بی نیاز از هرگونه توضیح است.هر یک از سایت های این فضای بی کران دری است به سوی یک علم، فن، هنرو... این ستون گردشی است در اینترنت برای معرفی سایت های مربوط به ساخت و تولید.پیشنهادات سازنده خوانندگان ما را در هر چه پر بار تر کردن این سطور راهنمایی خواهد کرد.
6 براده برداری قطعات ساخته شده از متالوژی پودر قطعات ساخته شده به روش متالوژی پودر جهت ماشینکاری و رسیدن به شکل نهایی نیاز به روش ها و تکنیک های خاص خود می باشدکه اینروش ها کاملا با روش هایی که برای قطعات کار شده و ریخته گری شده به کار می رود متفاوت است زیرا اینگونه قطعات دارای خلل و فرج می باشند. ساختار قطعات متالوژی پودر شده به گونه ای است که در هنگام ماشینکاری تولید مسائلی می کنند که مهمترین دلایل آن ...
7 تحقیقی بر تکنولوژی اتصالات پرسی در ورق های فلزی خودرو اتصال پرسی روش جدید و متفاوت از روش های رایج در اتصال ورق های فلزی می باشد. در این روش فرآیند اتصال ورق های فلزی با استفاده از یک قالب و پانچ صورت می گیرد.این روش در 10 سال گذشته توسعه داده شده و به تدریج در زمینه تولیدات خودرو به کار گرفته شده است. در مقایسه با فرآیند رایج نقطه جوش، مزیت مهم این روش، اتصال ورق با جنس و ضخامت های متفاوت است. از این روش می توان در فرآیند اتصال ورق فلزی به ورق غیر فلزی نیز استفاده کرد. از دیگر مزیت های آن سادگی ابزار تولید، راحتی اجرای فرآیند، قابلیت تولیدبالا، قیمت پایین و تولید مطابق با استاندارد زیست محیطی دانست.
8 ایجاد سوراخ های بزرگ با استفاده از سنتر ماشین های گلویی ISO40 در این مقاله یک ابزار جدید برای سوراخکاری معرفی شده است که سنتر ماشین گلوییISO40 را قادر به ایجاد سوراخ های بزرگ می سازد بدون اینکه فشار یا نیرویی بیش از حد مجاز متوجه ماشین شود. اگر چه می توان از این ابزار برای سوراخکاری روی ماشین هایی از قبیل فرزها، بورینگ ها و سنتر ماشین ها استفاده کرد اما در اینجا سنترماشین هایی مورد بحث هستند که در آنها سیستم فرمان Urma Inter Max پیاده سازی شده است . یکی از ویژگی های جالب این ابزار خارج شدن ابزار از سوراخ بعد از اتمام سوراخکاری بدون خط افتادن روی سطح سوراخ ذکر شده است.
9 راهنمایی صنعت
10 انتخاب مواد برای قالب های کشش عمیق کشش عمق فرآیندی است که جهت شکل دادن ورق های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. در این فرآیند بلانک مسطح فشرده می گردد بصورتی که قسمت مرکزی ورق فلزی به سمت یک ماتریس توسط یک سنبه فشار داده می شودو یک قطعه بدون هیچ چروکیدگی در لبه ها ایجاد می گردد.
11 تولید رزوه به روش رولینگ در این روش هیچگونه براده برداری از روی کار صورت نمی گیرد بلکه یک عمل فرم دهی سردمی باشد لذا استحکام اینگونه پیچ ها نسبت به پیچ هایی که تراشکاری یا سنگ زنی شده اند به مراتب بیشتر است. ابزار از دو یا سه غلتک یا به عبارتی قرقره به همراه یک نگهدارنده که به Head معروف است تشکیل شده است.
12 مهندسی سطح و کاربرد لیزر در آن سطوح به بیان ساده دنیای فیزیکی اطراف ما را تشکیل می دهند. در اغلب محصولات اجزائ ساختاری که زیر سطح واقع شده اند مورد حفاظت سطح قرار می گیرند. خصوصیات سطح نه تنها تعیین کننده ظاهر و زیبایی محصول است بلکه واکنش با محیط به همراه اثرات مکانیک مثل اصطکاک و سایش و اثرات شیمیاییچسبندگی،خوردگی و اثرات نور و گرما مثل انتقال یا بازتاب و همچنین اثرات الکتریکی در این میان دارای اهمیت هستند. علم مهندسی سطح شاخه مهمی از علم مواد است که بیش از آنچه انتظار می رود مورد توجه است. مهندسی سطح باعث جلب توجه شاخه های مدیریت، بازاریابی، خرید و فروش تضمین کیفیت نیز اشاره شده است زیرا می تواند منافع اقتصادی به بار آورد. اگرچه زمینه علوم مهندسی بسیار گسترده است ولی در ابتدا سعی ما بر این استکه یک دسته بندی از روش های عملیات سطحی برای شما ارائه کنیم و به مقایسه خصوصیات سایش و چسبندگی و خوردگی این روش ها بپردازیم. همچنین به معرفی روش های صنعتی و کاربردی مختلف در مهندسی سطح پرداخته و پس از آن به بیان کاربردهای تکنولوژی لیزر در مهندسی سطح می پردازیم.
13 ریخته گری کوبشی ریخته گری کوبشی که تحت عنوان فورجینگ فلز-مایع نیز نامیده می شود عبارت است از فرآیندی که در آن فلز - مایع تحت فشار داخل قالب های بسته ای که در بین صفحات یک پرس هیدرولیک قرار دارند منجمد می شوند...
14 ریخته گری تحت فشار جهت تولید روتور مسی موتورهای الکتریکی هدف این طرح، طراحی، ساخت ونشان دادن قالب هایی است که بتوانندمحیط ریخته گری تحت فشار ، روتور مسی موتور را تحمل کرده و بتواند حد اقل تا 1000 قطعه را به خوبی تولید نماید. آزمایشات نشان داده است که موادی از جنس تنگستن و مولبیدن برای ساخت این قالب ها مفید و مقرون به صرفه است.
15 شکل دهی با المان های منفک شکل دهی با المان های منفک یک روش تولید انعطاف پذیر است.این روش برای شکل دهی ورق های فلزی بزرگ و مختلف به صورت سطوح سه بعدی مناسب است. این مقاله اصول پایه شکل دهی ورق، ویژگی های دفرمه شدن شکل دهی با المان های منفک و بعضی معایبی که در طول پروسه شکل دهی بوجود می آید را توضیح می دهد. این مقاله همچنین چهار نوع روش پایه شکل دهی با المان های منفک و شکل دهی بدون داشتن خاصیت فنری بر اساس اصول فرم دادن تکراری و گام به گام که می تواند برای فرم دادن ورق های بزرگ مورد استفاده قرار گیرد را ارائه دهد.
16 فرم دهی بهتر فلزات با استفاده از ضربات مغناطیسی در اوهایا ، کلمبوس، یک روشی در دانشگاه ایالت اوهایا جهت شکل دهی فلزات ابداع شده است. در این روش با استفاده از مغناطیس قطعات فرم داده شده و ضمن کاهش در قیمت تولید در حفاظت محیط زیست از آلودگی های ناشی از تولید نیز کمک می نماید. این فرآیند همچنین سازندگان را قادر می سازد تا در استفاده از فلزات موجود و در دسترس بهتر عملکرده و بتوانند ورق های خیلی نازک مثل ورق های نازک آلومینیومی را به راحتی فرم دهی دقیق نماید.
+ نوشته شده توسط حسن حاجي آبادي در دوشنبه بیستم فروردین 1386 و ساعت 1:54 |